Aktualności

JAGUAR F-PACE LAUREATEM NAGRODY WORLD CAR OF THE YEAR 2017 ORAZ WORLD CAR DESIGN OF THE YEAR 2017

Pierwszy SUV marki to najlepiej sprzedający się model w gamie Jaguara i drugi w historii samochód, który w 13-letniej historii plebiscytu World Car Awards zwyciężył w dwóch kategoriach. Nagrody zostały przyznane przez gremium 75 dziennikarzy z 24 krajów. Polskę reprezentował Maciej Pertyński, dziennikarz o wieloletnim doświadczeniu.

Dr Ralf Speth, Jaguar Land Rover CEO, powiedział: F-PACE został zaprojektowany i skonstruowany jako sportowy SUV cechujący się wyjątkową dynamiką, codzienną użytecznością i odważnym wzornictwem. Zdobycie tak prestiżowej nagrody potwierdza talent i efekt ciężkiej pracy naszego zespołu, który stworzył najbardziej praktyczny samochód sportowy i najszybciej sprzedający się pojazd w gamie Jaguar ".

Jaguar po raz pierwszy zwyciężył w plebiscycie World Car Awards. 12 marca podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku ogłoszono zwycięstwo modelu F-PACE, który pokonał takich finalistów jak VW Tiguan oraz Audi Q5. Wśród finalistów konkursu World Car Design of the Year znalazły się też Mercedes S Cabrio oraz Toyota CH-R.

Ian Callum, szef działu projektowego Jaguar, powiedział: „F-Pace mimo, że jest pierwszym SUV`em marki, zachował cechy prawdziwego Jaguara. Zwycięstwo w głównej kategorii „Światowy Samochód Roku 2017” potwierdza, iż skutecznie udało nam się przenieść założenia projektowe na nowy dla marki Jaguar segment rynku”.

Jaguar F-PACE dostępny jest od 199.990 PLN brutto lub od 1% netto miesięcznie w Programie Jaguar Premium Lease. Wszystkie samochody posiadają 3-letni pakiet serwisowy bez limitu kilometrów oraz 5-letnią gwarancję.