Aktualności

JAGUAR F-PACE: CAŁKOWICIE NOWY, SPORTOWY CROSSOVER WEJDZIE DO PRODUKCJI W 2016 ROKU

Jaguar potwierdził 12 stycznia 2015, że w 2016 roku wprowadzi do swojej oferty zupełnie nowy model pod nazwą Jaguar F-PACE.

Ian Callum, Design Director Jaguar stwierdził: „Nasz samochód koncepcyjny C-X17 spotkał się w ubiegłym roku z tak niebywale przychylnym przyjęciem, że po prostu musieliśmy go wprowadzić do seryjnej produkcji.

„Jaguar F-PACE, inspirowany modelem F-TYPE, stanowi doskonale przemyślaną mieszankę stylu, osiągów i codziennej praktyczności. Oferuje wyjątkowe połączenie stylistyki nadwozia inspirowanej samochodami sportowymi Jaguara z pięknie komponującym się praktycznym, przestronnym i luksusowym wnętrzem. F-PACE to nasz rodzinny samochód sportowy”.

Jaguar F-PACE łączy wiodącą w klasie przestronność wnętrza i wyjątkowe właściwości jezdne, z możliwością przewozu pięciu osób, będąc jedynym w swoim rodzaju, sportowym Crossoverem. Będzie on uosobieniem wszystkiego tego, co symbolizuje marka Jaguar: pięknej stylistyki, precyzyjnego prowadzenia, komfortu, luksusowego wykończenia wnętrza oraz najnowocześniejszej technologii.

Andy Goss, Jaguar Land Rover Global Sales Director, oznajmił w Detroit: „W 2015 roku będziemy świętować 80-lecie Jaguara. Rok rozpoczynamy od ogłoszenia naszego pierwszego w gamie, sportowego Crossovera, Zaprezentujemy samochód, który bazując na ideałach marki: Grace, Pace and Space (wdzięk, szybkość i przestrzeń) stanie się jednym z najbardziej innowacyjnych Jaguarów w historii. F-PACE rozpoczął właśnie program testów przed rozpoczęciem seryjnej produkcji w 2016 roku.

F-PACE będzie produkowany w Solihull, w Wielkiej Brytanii.

Kolejne informacje na temat całkowicie nowego modelu F-PACE zostaną ujawnione jeszcze w tym roku.